T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü Balıkesir Ağız ve Diş Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü Balıkesir Ağız ve Diş Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hakkımızda

Güncelleme Tarihi: 02/04/2020

04.08.2008 tarihinde ilk başhekimimiz Zekai Kafaoğlu İdaresinde 8 poliklinikle verilmeye başlayan ağız ve diş sağlığı hizmeti, 43 poliklinikle devam etmiştir. 21.05.2012 tarihi itibarıyla Bahçelievler  Mahallesinde  9947 metrekare içerisinde, 56 poliklinik,  1 acil hizmetler polikliniği,1 mahkum polikliniği ,1 genel ve 2 lokal ameliyathanesi, ile  yeni hizmet binamızda hasta muayene ve tedavi hizmetleri, 21.01.2020 tarihinde Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak verilmeye devam edilmektedir

Merkezimizde bulunan tam teşekkülü ameliyathanede genel anestezi ile özellikle engelli vatandaşlarımıza diş tedavisi ve diş çekim işlemleri uygulanmaktadır. Ayrıca yeni hizmet binamızda Hasta – Çalışan Güvenliği gereklilikleri ile tam donanımlı olarak, steril ve yarı steril alanlarıyla standardize edilmiş ameliyathanemizde Periodontoloji,Ağız ve çene Cerrahi  Uzmanı ve  bir kısım diş hekimlerimiz tarafından  genel anestezi altında diş çekimi  ve implant uygulamaları yapılmaktadır.

Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında; 1Diş hekimi 1Diş teknisyeni, 1hemşire ve 1 şoför ile sağlık sorunları nedeniyle Merkezimize müracaat edemeyen hastalarımıza hizmet verilmektedir. Koruyucu hizmetler alanında ise 7 adet çocuk polikliniğimiz mevcuttur. Bu polikliniklerimizde diş tedavileri, Flor uygulamaları ,Fissür Sealant uygulamaları yapılmakta; Hastanemize baş vuran öğrencilerimize Ağız ve Diş Sağlığı taramaları yapılarak eğitim verilmektedir.

Hastanemize bağlı Karesi Ağız ve Diş Sağlığı  semt Polikliniğimizde de tüm işlemler yapılmaktadır.

Hasta ve hasta yakınlarının temel hakkı olan sağlık hizmeti alanında hekimini seçmesi ve değiştirmesi, teşhis ve tedavilerinde katılımcı rol oynamaları vazgeçilmez hedefimizdir. Hasta Haklarına İlişkin Avrupa Statüsü Ana Sözleşmesi, Hasta Hakları Yönetmeliği, Yataklı Tedavi İşletme Yönetmeliği gereğince hastalarımıza Hekim Seçme Hakkı merkezimizde tüm gereklilikleri ile uygulanmaktadır.

 Tanı ve teşhis amacıyla merkezimizde  2 adet Dijital Panoramik Röntgeni, 3 adet Periapikal Diş Röntgeni mevcuttur. Dijital olarak çekilen diş röntgen filmleri hastane otomasyon sistemi sayesinde ,doğrudan polikliniklerde hekim bilgisayarında görüntülenmekte, böylece hastalarımızın  röntgende bekleme sürelerini azaltmış bulunmaktayız.  Ayrıca  bu sistemle röntgen TEHLİKELİ ATIK suları üretmemiş oluyoruz.

Merkezi sterilizasyon ünitemiz 2 adet büyük otoklav,  2 adet masa üstü otoklav ve diş tedavilerinde kullanılan başlıkların sterilizasyonu için 6 adet başlık bakım otoklavları ile hizmet vermektedir. Günümüz koşullarında diş tedavilerinde Sterilizasyon Ünitesinde konusunda eğitimli ve deneyimli personellerimizle en üst standartlarda kontrollü olarak sterilizasyon işlemleri yapılmaktadır.

Merkezi ısıtma, soğutma,  kompresör sistemleri ve kesintisiz güç kaynaklarıyla merkezimiz teknik hizmetler ile destekli olup tüm fiziki alt yapıya sahip bulunmaktadır. Merkezimiz hasta ve çalışanlarımızın güvenliklerinin sağlanması amacıyla 24 saat güvenlik kameraları ile kontrol edilmektedir.

Vatandaşlarımız 182 MHRS (Merkezi  Randevu Sistemi) ile muayene olmak istediği hekimimize randevu alarak tedavilerini yaptırabilirler. Merkezimizde poliklinik hizmetleri sonrasında hafta içi 17:00 - 08:00 saatleri arasında, hafta sonları ise 24 saat durumu acil olan hastalarımıza kesintisiz hizmet vermekteyiz.