T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü Balıkesir Ağız ve Diş Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü Balıkesir Ağız ve Diş Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Birimi

Güncelleme Tarihi: 24/04/2018

EVDE SAĞLIK BİRİMİ

                   Merkezimizde Sağlık Bakanlığı’nın Sağlık Dönüşüm Programı kapsamında başlatılan Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri kişinin bulunduğu ev ortamında Evde Sağlık Ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Kimler Yararlanabilir?

             Evde takibi zorunlu engelli (fiziksel ve mental) yatalak ve benzeri durumda olan felç, terminal dönem kanserler vb.) hastalar bu hizmetten yararlanabilir.

Evde Ağız ve Diş Sağlığı Ekibimiz

               Evde Ağız ve Diş Sağlığı Ekibimizde bir Diş Hekim, bir Hemşire, bir Diş protez Teknisyeni ve bir şoför görev yapmaktadır.

Evde Sunulan Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri nelerdir?

                  Merkezimizde Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerinde  diş tedavisi, diş çekimi, sabit ve hareketli protez işlemleri yer almaktadır.

                   Diş Hekimlerimiz, muayeneleri sonucunda hastadan, mevcut hastalıkları ve genel mevcut durumu nedeniyle konsültasyon isteyebilir. Talep edilen konsültasyonların sonucuna göre hastaların tedavi işlemlerine devam edilir.

EVDE AĞIZ VE DİŞ BİRİMİNE NASIL BAŞVURULUR?

BAŞVURU DEĞERLENDİRİLMESİ:

Evde Ağız ve Diş Sağlığı hizmetti almak için başvuru kişi veya aile bireylerine değerlendirme sonucunda, olumlu veya olumsuz olmadığına bakılmaksızın en kısa sürede bilgi verilir.

Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmet birimi evinize gelmeden önce sizden randevu alır; ziyaret edecek ekibin bilgisini verir. Randevu gününde hasta evinde muayene edilerek bilgiler kayıt altına alınır ve değerlendirilir. Gerekli hallerde sürekli kontrol altında takibini yapan hekimine yoksa aile hekimine ya da konsultan hekime görüşler sorularak hastanın diş tedavileri planlanır, uygulanır. Evde Ağız ve DİŞ Sağlığı Hizmetleri Birimi randevu sistemi ile mesai saatleri içinde çalışır. Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Birimi Hizmetleri kapsamında acil durumlar yer almamaktadır.